niedziela, 21 lipca 2013

Twarz bez skazy.



Przyzwyczaiłaś się do podkrążonych oczu, „pajączków" na twarzy i udach, nieładnych blizn? Niepotrzebnie! 

Możliwości, jakie stwarzają dziś kosmetyki są ogromne. Problemy ze skórą można usunąć w kilka minut. Pokażę Ci, co potrafi dobry makijaż: nie ma wprawdzie skuteczności lasera czy ultradźwięków, ale daje natychmiastowy efekt.

Podkrążone oczy
Skóra oraz warstwa tkanki tłuszczowej w okolicach oczu jest znacznie cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy. Dlatego mogą prześwitywać przez nią mięśnie i naczynia krwionośne – tak właśnie powstają „podkówki". Ich kolor może stać się jeszcze bardziej intensywny, gdy z czasem dojdzie do osłabienia ścian naczyń krwionośnych. Gdy ulegną one rozszerzeniu, do tkanek podskórnych zacznie przesączać się osocze, tworząc obrzęki.
Skuteczne preparaty: 
Poprawę przyniosą kosmetyki z retinolem (witaminą A) i wyciągami z alg morskich. Stymulują produkcję kolagenu i wzmacniają skórę. Od pewnego czasu z powodzeniem stosuje się także kremy pod oczy z uszczelniającą naczynia krwionośne i rozjaśniającą witaminą C. Aby osiągnąć widoczną poprawę, powinnaś stosować odpowiedni kosmetyk regularnie przez 4–6 tygodni.
Łatwy kamuflaż: Cienie pod oczami najlepiej jest zamaskować specjalnym korektorem. Sine „podkówki" pokryje kosmetyk w odcieniach beżu, brunatne lub brązowe – żółty. Najłatwiej nałożyć preparat o półpłynnej konsystencji. Wystarczy nanieść go w kilku miejscach pod okiem i rozetrzeć. Natomiast kosmetyk w kremie najlepiej delikatnie wklepać w skórę. Inaczej zgromadzi się w jej zagłębieniach i sprawi, że zmarszczki będą bardziej widoczne. Na koniec na wewnętrznej linii rzęs dolnej powieki można narysować białą kreskę, która rozjaśni spojrzenie.

Rozszerzone naczynka
„Pajączki" to rozszerzone – z powodu osłabienia ścianek – naczynia krwionośne prześwitujące przez skórę. Im skóra cieńsza i jaśniejsza, tym są one bardziej widoczne. Skąd skłonność do rozszerzonych naczynek? Kiedy dochodzi do osłabienia ścianek naczyń krwionośnych, zmniejsza się ich kurczliwość, co sprzyja zaleganiu krwi. Nacisk krwi na ścianki naczyń osłabia je jeszcze bardziej. Początkowo mało widoczne naczynka zamieniają się w brunatne „pajączki".
Skuteczne preparaty:
 „Pajączki" staną się mniej widoczne, kiedy wzmocni się ścianki naczyń krwionośnych w skórze. Tak działa w kremie witamina C zmniejszając zaczerwienienie skóry i usuwają obrzęki. Efekty działania kremu zauważysz po 4–6 tygodniach stosowania.
Łatwy kamuflaż: Rozszerzone naczynka pokryj zielonym korektorem, a potem nałóż make-up. Pajączki są najbardziej widoczne u osób o jasnej cerze. Dlatego warto używać kremów samoopalających. Sztuczna opalenizna sprawi, że naczynka będzie słabiej widać. Słońce i promieniowanie UV emitowane przez solaria nasilają problemy naczynkowe. Należy unikać zatem opalania i stosować kosmetyki z filtrem UV.

Widoczne blizny

To, w jaki sposób goi się rana, zależy przede wszystkim od genów. Dlatego niektórym osobom po niewielkim zadrapaniu pozostaje widoczna blizna, a u innych po większych uszkodzeniach skóry nie ma nawet śladu. Blizna składa się z włókien kolagenu i elastyny ułożonych nieco inaczej niż w zdrowej skórze. Może „zapadać się", tworząc zagłębienia lub nadmiernie się rozrastać i wystawać ponad powierzchnię skóry. Mówimy wtedy o przeroście blizny.
Skuteczne preparaty:
Przerostowi blizny można zapobiec, stosując kremy stymulujące produkcję kolagenu i rozjaśniające przebarwienia . Należy wsmarowywać je w zagojoną, ale nie zabliźnioną skórę, intensywnie masując. Zawarte w preparatach aminokwasy i mikroelementy przyspieszają regenerację skóry. Zmniejszają jej napięcie, sprawiają, że blizna nie „ciągnie" i nie swędzi.
Łatwy kamuflaż: Blizny najlepiej pokryje gęsty korektor o kremowej konsystencji. Dobrze przylega do skóry i jest trwały. Jeśli blizna jest wypukła, zastosuj kosmetyk o ton ciemniejszy od zwykle używanego make-upu. Jeżeli jest wklęsła, nałóż korektor odrobinę jaśniejszy od fluidu. Gęsty kosmetyk może być trudny w aplikacji. Dlatego przed nałożeniem, rozgrzej go w dłoniach. Cienką warstwę nanieś na bliznę palcami (możesz lekko wyjść poza jej obręb). Nie przesadź z ilością preparatu. Jego nadmiar sprawi, że nierówności będą bardziej widoczne. Na koniec delikatnie (aby nie zetrzeć korektora) nałóż na twarz make-up i całość przyprósz pudrem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz