piątek, 1 kwietnia 2016

Zakres wiekowy a dobór kosmetyków


Nie należy klasyfikować kosmetyków tylko pod względem wieku metrykalnego, powinno się je raczej dobierać w zależności od potrzeb i stanu naszej skóry czyli inaczej mówiąc brać pod uwagę wiek biologiczny skóry, który uzależniony jest od wielu czynników jak np: 

· aktywności gruczołów łojowych,
· stanu naskórka,
· stopnia jego nawodnienia oraz stanu ochronnej bariery lipidowej,
· ilości i głębokości zmarszczek powierzchniowych i głębokich skóry,
· objawów fotostarzenia się skóry,
· przebarwień, itp.
Czasem silne kuracje regenerujące potrzebne są również trzydziestolatkom, nie tylko kobietom po pięćdziesiątce. I odwrotnie, zdarza się, że biologiczny wiek skóry kobiety powyżej 40 roku życia, która systematycznie chroniła skórę przez słońcem, nie paliła i prowadziła zdrowy tryb życia określa się na 30 lat, tak więc może ona do pielęgnacji cery wybierać preparaty przeznaczone dla trzydziestolatek.
Potrzeby naszej skóry zmieniają się nie tylko z wiekiem, ale zależą również od pory roku, gry hormonów, miejsca i warunków pracy, gdzie codziennie spędzamy wiele godzin. Przykładowo pracując w klimatyzowanych pomieszczeniach i spędzając wiele godzin przed komputerem, nawet młoda dziewczyna może mieć problemy z przesuszoną, pozbawioną jędrności skórą, zwłaszcza wokół oczu.
Jeśli producent podaje, że kremy przeznaczone są przykładowo od 25 czy 35 roku życia to trzeba to traktować jako granicę umowną. To znaczy, że np. po krem od 25 roku życia mogą sięgać także osoby poniżej czy też powyżej tego wieku, a nie tylko te, które dokładnie ukończyły 25 lat.
Wybierając kosmetyki, kierujmy się zawsze aktualnym stanem cery. Jeśli cera np. 23-24 latki wygląda „szaro" także i jej przyda się dawka witaminy C czy też kuracja kremem z retinolem. Jeśli skóra młodej osoby jest silnie przesuszona, bądź zniszczona nadmierną, pozbawioną zabezpieczenia ekspozycją na słońce, może ona sięgnąć po silniejsze kuracje przeznaczone jakoby tylko dla starszych wiekowo kobiet.
Nie należy także popadać w schematy i przyzwyczajenia. Rodzaj cery może ulegać zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Warto więc obserwować jej stan. Przykładowo jeśli ktoś ma cerę tłustą, może się zdarzyć, że okresowo będzie się ona mniej przetłuszczać i nie potrzebować wówczas kosmetyków matujących. Wybierając automatycznie zawsze linie przeznaczone tylko dla cery tłustej, a nie uwzględniając aktualnego stanu skóry i jej potrzeb, możemy jej bardziej zaszkodzić niż pomóc. Efektem może być odwodniona i przesuszona cera, która po czasie może zacząć przetłuszczać się jeszcze intensywniej. Analogicznie taka sytuacja jest możliwa w przypadku każdego innego typu cery.
Każdy z nas rodzi się z piękną skórą. Cera gładka, jędrna, brzoskwiniowego koloru jest atrybutem młodości, jej wygląd odzwierciedla nasz stan zdrowia.Niestety z wiekiem traci swoje właściwości, to co robimy ze skórą w ciągu kolejnych lat powoduje i wpływa na jej wygląd oraz na to, czy dalej pozostanie ona piękną.Skóra jest ważnym elementem naszego organizmu, ponieważ chroni ustrój przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego Kosmetyka to dziedzina wiedzy i umiejętności, ktora skutecznie chroni, pielęgnuje i uszlachetnia ten ważny atrubut naszego organizmu.

Przeprowadzając wywiad skóry określamy jej stan, po czym przystępujemy do przygotowania  odpowiedniego zabiegu upiększającego. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz